معرفی کتاب

چگونه کودکان را به مطالعه علاقه‌مند کنیم؟

بی‌تردید مطالعه در مراحل مختلف رشد کودک و افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی وی موثر است. در این مقاله سعی شده است تا با ارائه راه‌کارهایی ساده، کودکان را از سنین کم به مطالعه علاقه‌مند کرد.

لک‌لکی در کار نیست!

کتاب لک لکی در کار نیست با زبانی ساده مسائل مربوط به تولید مثل و باروری، نحوه تولد، بلوغ، تفاوت جنس‌ها و تفاوت تماس‌ها و همچنین انواع خانواده را برای کودکان شرح می‌دهد. این کتاب که برای کودکان ۴ ساله و بزرگتر نوشته شده، می‌تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات کودکان بوده و در جهت رشد سلامت و بهداشت آنها موثر واقع شود.

ده چیزی که هر کودک دارای اوتیسم دوست دارد شما بدانید

کتاب ده چیزی که هر کودک داری اوتیسم دوست دارد شما بدانید به منظور آگاهی رساندن به افرادی است که به نحوی با کودکانِ اوتیسم در ارتباط هستند. این کتاب در ده فصل، به توضیح ویژگی‌ها، مهارت‌های ارتباطی و تعاملی کودکان دارای اوتیسم و نقش والدین در پرورش و توسعه‌ی این مهارت‌ها می‌پردازد. ترجمه‌ی زیر خلاصه‌ای از کتاب مزبور است.

کارِ درمانی با کودکانی که مورد خشونت جنسی قرارگرفته‌اند

کتاب کارِ درمانی با کودک، یک راهنمای خلاق و عملی برای کارشناسان و مراقبینی است که به طور مستقیم با کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند، کار می‌کنند. این کتاب بررسیِ مشاوره با کودکان به جای بزرگسالانی که در کودکی مورد خشونت‌های جنسی قرار گرفته‌اند را مورد توجه قرار داده است.

کودک آزاری و بی‌توجهی به کودک

هدف از تدوین کتاب ”کودک آزاری و بی‌توجهی به کودک” فراهم آوردن کتابی آموزشی برای دانشجویان و به منظور آشنا کردن آنها با موضوع بدرفتاری با کودک، چگونگی گزارش دادن آن و مراحل قانونی و قضایی پیگیری کردن این مساله بوده است.

دوران کودکی در چشم اندازی جهانی

کتاب دوران کودکی در چشم اندازی جهانی اثری‌ست به کوشش کارِن وِلس که در آن تاثیر عوامل مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در شکل‌دهی دوران کودکی بررسی شده است. این کتاب شامل هشت فصل است و هر کدام بخش‌های مختلفی را در بر می‌گیرند. آنچه در پی خواهد آمد اشاره کوتاهی‌ست به خلاصه سرفصل‌های کتاب مزبور