اطلاعات عمومی

چگونه کودکان را به مطالعه علاقه‌مند کنیم؟

بی‌تردید مطالعه در مراحل مختلف رشد کودک و افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی وی موثر است. در این مقاله سعی شده است تا با ارائه راه‌کارهایی ساده، کودکان را از سنین کم به مطالعه علاقه‌مند کرد.

فرآیند سوگواری در کودکان

این مقاله به بررسی اجمالی فهم کودک از مرگ، و راه‌کارهای عینی و مشخص برای گفت‌وگو با کودکان درباره‌ی مرگ پرداخته و پیشنهاداتی به معلمین در این باره که چگونه می‌توان در طولِ [زمان] عزاداری و سوگواری به کودکان کمک کرد، ارائه می‌دهد.

زورگویی در نوجوانان بر مبنای گرایش جنسی

آیا رفتارهای پرخاشگرانه‌ی کلامی به عنوان شکلی از خشونت در نظر گرفته می‌شوند؟ این رفتارها چگونه بر اساس برداشت‌های موجود از گرایش جنسی دیگران تشدید شده و بر زندگی آنها تاثیر می‌گذارند؟ مطلبی که در پی می‌آید سعی دارد تا به طور خلاصه به بررسی این موضوع بپردازد.

روزهای فاجعه

از نشانه‌های هشداردهنده‌ی خودکشی در کودکان و نوجوانان چه می‌دانید؟ چگونه آنها را بشناسیم و اقدامات مناسب را در پیش بگیریم؟
مطلبی که در پی خواهد آمد شامل توصیه‌هایی برای والدین و کارکنان مدارس در مواجهه با موضوع تمایل به خودکشی در کودکان و نوجوانان است. بی‌تردید با توجه به شرایط و امکانات هر کشوری، توصیه‌های مزبور می‌توانند شیوه‌ی اجرایی متفاوتی داشته باشند.

کتاب راهنما برای بزرگسالان: محافظت از کودکان در برابر سوءاستفاده‌های جنسی در اینترنت

برای والدین، پی‌گیری اینکه کودکان در فضای آنلاین چه می‌کنند به نظر دشوار و حتی امکان‌ناپذیر است و در نتیجه محفاظت از آنان نیز مشکل می‌شود. این کتاب راهنما، به منظور پشتیبانی و هدایت کودکان در اینترنت تهیه شده است.

خشونت خانگی و تاثیر آن بر رشد کودکان

خشونت خانگی چه تاثیری بر کودکان دارد؟ این مقاله سعی دارد تا ضمن بررسی تاثیر خشونت بر مراحل مختلف رشد کودک، راه‌کارهایی را نیز در جهت پیشگیری از خشونت علیه کودکان ارائه دهد. مطلبی که در پی می‌آید متن یکی از مباحث ارائه شده در چهارمین مجمع خشونت خانگی در ایالت ولزجنوبی است.

بیانیه‌ی مشترک جمعی از کنشگران و حامیان حقوق کودک

سازمان‌ها و نهادهای غیردولتیِ فعال در زمینه‌های مختلف به خصوص حوزه‌ی کودکان، آگاهانه یا ناآگاهانه، از تصاویر کودکان برای جلب توجه و حمایت‌های مردمی یا انتقال پیام‌های سیاسی و اجتماعی استفاده می‌کنند. کودکان کار،‌ کودکان خیابانی، کودکانِ توان‌خواه، کودکانِ زندانیان…

ناقص‌سازی جنسی دختران و زنان

در این مطلب می‌خوانید: ناقص‌سازی جنسی دختران و زنان چیست، در چه کشورهایی رواج دارد، خاستگاه آن کدام است، دلیل انجام آن چیست و چه کسانی بیشتر در معرض خطر این عمل قرار دارند. همچنین راهنمای حاضر، باورهای غلط رایج در مورد ناقص‌سازی جنسی، ارتباط آن با مذهب و تاثیرش بر سلامت دختران و زنان را نیز مطرح کرده است.

ده چیزی که هر کودک دارای اوتیسم دوست دارد شما بدانید

کتاب ده چیزی که هر کودک داری اوتیسم دوست دارد شما بدانید به منظور آگاهی رساندن به افرادی است که به نحوی با کودکانِ اوتیسم در ارتباط هستند. این کتاب در ده فصل، به توضیح ویژگی‌ها، مهارت‌های ارتباطی و تعاملی کودکان دارای اوتیسم و نقش والدین در پرورش و توسعه‌ی این مهارت‌ها می‌پردازد. ترجمه‌ی زیر خلاصه‌ای از کتاب مزبور است.

سازمان بهداشت جهانی - گزارشی از بدرفتاری با کودک و ارتباط آن با مصرف الکل

در این مقاله می‌خوانید: بدرفتاری با کودک چیست؟ چه ارتباطی میان مصرف الکل و بدرفتاری با کودک وجود دارد؟ الگوهای مصرف الکل در میانِ کسانی که در کودکی با آن‌ها بدرفتاری شده از چه عواملی تاثیر می‌گیرند؟ آمارها چه می‌گویند؟ بهداشت عمومی و سیاست‌های جهانی چه نقشی در کاهش مصرف پرضرر الکل بازی می‌کنند؟

ایجاد محیطی بهینه در خانه برای کودکانِ اوتیسم

این مقاله سعی دارد تا با ارائه‌ی راهکارهای عملی، فضای زندگی کودکانِ اوتیسم را بهبود بخشیده و در نتیجه امکان تعامل و ارتباط آنها با دنیای بیرون را افزایش دهد.

هزینه‌ها‌ی اقتصادیِ کوتاهی در آموزش دختران

این گزارش، تحلیل جدیدی از هزینه‌های اقتصادی ناشی از کوتاهی در آموزش دختران ارائه می‌کند. طبق تحقیقات و اطلاعات اقتصادی به دست آمده، زیان اقتصادی ناشی از عدم آموزش به دختران در سطح پسران، سالانه ۹۲ میلیارد دلار برآورد شده است.