خشونت عليه کودکان

به بدن من احترام بگذارید!

کتابچه‌ی به بدن من احترام بگذارید که توسط سازمان نجات کودکان تدوین شده است حاوی توصیه‌هایی برای والدین و سرپرستان کودکان درباره‌‌ی چگونگی آغاز صحبت با آنها در ارتباط با مسائل جنسی در سنین مختلف است.

وضعیت پدران ِجهان

مفهوم پدری کنشگرانه چیست؟ در گزارش پیش رو که از وضعیت جهانی پدران تهیه شده است، نتایج کلیدی تحقیقات بین‌المللی به همراه نمونه‌ای از برنامه‌ها و سیاست‌های مربوط به مشارکت‌ مردان در مواردی چون مراقبت از کودکان، سلامت و حقوق جنسی و باروری، بهداشت مادر، نوزاد و کودک، خشونت، پیشگیری از آن و رشد کودک آورده شده‌ است.

زورگویی در نوجوانان بر مبنای گرایش جنسی

آیا رفتارهای پرخاشگرانه‌ی کلامی به عنوان شکلی از خشونت در نظر گرفته می‌شوند؟ این رفتارها چگونه بر اساس برداشت‌های موجود از گرایش جنسی دیگران تشدید شده و بر زندگی آنها تاثیر می‌گذارند؟ مطلبی که در پی می‌آید سعی دارد تا به طور خلاصه به بررسی این موضوع بپردازد.

کتاب راهنما برای بزرگسالان: محافظت از کودکان در برابر سوءاستفاده‌های جنسی در اینترنت

برای والدین، پی‌گیری اینکه کودکان در فضای آنلاین چه می‌کنند به نظر دشوار و حتی امکان‌ناپذیر است و در نتیجه محفاظت از آنان نیز مشکل می‌شود. این کتاب راهنما، به منظور پشتیبانی و هدایت کودکان در اینترنت تهیه شده است.

خشونت خانگی و تاثیر آن بر رشد کودکان

خشونت خانگی چه تاثیری بر کودکان دارد؟ این مقاله سعی دارد تا ضمن بررسی تاثیر خشونت بر مراحل مختلف رشد کودک، راه‌کارهایی را نیز در جهت پیشگیری از خشونت علیه کودکان ارائه دهد. مطلبی که در پی می‌آید متن یکی از مباحث ارائه شده در چهارمین مجمع خشونت خانگی در ایالت ولزجنوبی است.

بیانیه‌ی مشترک جمعی از کنشگران و حامیان حقوق کودک

سازمان‌ها و نهادهای غیردولتیِ فعال در زمینه‌های مختلف به خصوص حوزه‌ی کودکان، آگاهانه یا ناآگاهانه، از تصاویر کودکان برای جلب توجه و حمایت‌های مردمی یا انتقال پیام‌های سیاسی و اجتماعی استفاده می‌کنند. کودکان کار،‌ کودکان خیابانی، کودکانِ توان‌خواه، کودکانِ زندانیان…

ناقص‌سازی جنسی دختران و زنان

در این مطلب می‌خوانید: ناقص‌سازی جنسی دختران و زنان چیست، در چه کشورهایی رواج دارد، خاستگاه آن کدام است، دلیل انجام آن چیست و چه کسانی بیشتر در معرض خطر این عمل قرار دارند. همچنین راهنمای حاضر، باورهای غلط رایج در مورد ناقص‌سازی جنسی، ارتباط آن با مذهب و تاثیرش بر سلامت دختران و زنان را نیز مطرح کرده است.

کار اجباری کودکان در خانه: بردگی مدرن

در این مقاله می‌خوانید: کودکان کارگر خانگی چه کسانی هستند، چرا و چگونه به کارگران خانگی تبدیل می‌شوند، ارتباط این پدیده با قاچاق انسان و همچنین بردگی مدرن، عواقب کار اجباری کودکان درخانه و آسیب‌های فیزیکی و روانی آن

سازمان بهداشت جهانی - گزارشی از بدرفتاری با کودک و ارتباط آن با مصرف الکل

در این مقاله می‌خوانید: بدرفتاری با کودک چیست؟ چه ارتباطی میان مصرف الکل و بدرفتاری با کودک وجود دارد؟ الگوهای مصرف الکل در میانِ کسانی که در کودکی با آن‌ها بدرفتاری شده از چه عواملی تاثیر می‌گیرند؟ آمارها چه می‌گویند؟ بهداشت عمومی و سیاست‌های جهانی چه نقشی در کاهش مصرف پرضرر الکل بازی می‌کنند؟

سردرگمیِ جنسیتی

تمرین «سردرگمیِ جنسیتی»، ترکیبی از بررسیِ تحلیلیِ مفاهیمی است که در بحث‌های مربوط به جنسیت به کار برده می‌شوند و تعمقی منتقدانه و بلاواسطه بر جنسیت خود است. این تمرین، به منظور کار با نوجوانان ۱۳سال به بالا و درک مفهوم جنسیت و ارتباط آن با خشونت‌های جنسیت‌محور طراحی شده است.

اقتصاد سیاسیِ آسیب‌های روانی کودکان

مفاهیم جنسیتی، نژادی و طبقاتی از دست دادن خانه -چنان که در این تحقیق بیان شده است- نشان می‌دهد که در شرایط تحریم‌های اقتصادی، جنبش های‌ محدود شده، قانونی شدن بوروکراسی‌های نظامی و مراقبت نظامی فعال از مرزها، کودکان بیش از پیش به حاشیه رانده می شوند.

کودک آزاری و بی‌توجهی به کودک

هدف از تدوین کتاب ”کودک آزاری و بی‌توجهی به کودک” فراهم آوردن کتابی آموزشی برای دانشجویان و به منظور آشنا کردن آنها با موضوع بدرفتاری با کودک، چگونگی گزارش دادن آن و مراحل قانونی و قضایی پیگیری کردن این مساله بوده است.

بررسی‌ نقش عوامل فرهنگی‌ در افشاگری سوء استفاده‌ی جنسی‌ از کودک - بخش دوم

اگرچه که هیچ کدام از مذاهب رایج، از سوءاستفادهی جنسی علیه کودکان دفاع نمیکنند اما طیف گستردهای از هنجارها و انتظارات مذهبی ممکن است افشاگری را با مشکل مواجه کند.

بررسی‌ نقش عوامل فرهنگی‌ در افشاگری سوء استفاده‌ی جنسی‌ از کودک - بخش اول

برملا شدن سوء استفاده‌ي جنسي از کودک اتفاقي‌ پيچيده و عموما به تاخير افتاده است، که با بهبودِ طولاني‌ مدت از عوارضِ ناشي از آن رابطه‌ي مستقيم دارد. سوء استفاده‌ي جنسي در بيشتر فرهنگ‌ها وجود دارد و عموما در سکوت ناديده گرفته مي‌شود…

جنایات ناگفته - روایت‌های کودکان اهل سوریه

با شدت گرفتن آتش جنگ داخلی سوریه، هزاران کودک در حملات وحشیانه جان خود را از دست داده‌اند، بسیاری دیگر زخمی و یا دچار ضربه روحی شده‌اند یا مجبور به فرار از خانه هایشان گشته‌اند. کشتار دختران و پسران، نقص عضو و شکنجه آنها هنوز ادامه دارد.